91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 16.10.2021 r.
Imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła

7 października w Kartuzach, 4 października w Żukowie - studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z powiatu kartuskiego rozpoczęli nowy rok akademicki. Aleksandra Lewicz, koordynator Uniwersytetu III Wieku życzyła słuchaczom, by był on po prostu - zwyczajny. W prezencie starosta Bogdan Łapa przekazał informację o bonie na sfinansowanie przez powiat kartuski wyjazdów seniorów na imprezy kulturalne do Trójmiasta.

143 słuchaczy w Kartuzach, 60 słuchaczy w Żukowie - tak przedstawiają się w liczbach seniorzy-studenci  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w powiecie kartuskim. Po raz pierwszy inicjatywa ta objęła Żukowo w ramach projektu powiatu kartuskiego "Zintegrowany system usług społecznych powiatu kartuskiego - POKOLENIA". W tym wyjątkowym dniu gościom towarzyszyła Hanna Śleszyńska z programem muzyczno-kabaretowym.

Podczas kartuskiej inauguracji odsłuchano "Gaudeamus Igitur". Starosta Bogdan Łapa podziękował koordynatorce Aleksandrze Lewicz, za organizację czternastego już roku akademickiego. Studenci z przejęciem złożyli ślubowanie, które odczytała Jolanta Tersa, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

Galeria zdjęć

Inauguracja roku akademickiego 2021-22 na Uniwersytecie III Wieku w Kartuzach:

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Kartuzach - Bogdan Łapa: