91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 08.03.2021 r.
Imieniny: Beata, Stefan, Wincenty

Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie autocasco to bardzo przydatny produkt, który zapewni Ci dodatkową ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W tym tekście opowiemy Ci nieco więcej o tym, co możesz zyskać, kupując AC.

AC nie musi trwać rok

Oczywiście, przyjęło się, że umowy są podpisywane na okres 12 miesięcy, ale warto wiedzieć, że to nie jest reguła. Wielu ubezpieczycieli sprzedaje bowiem polisy nawet na godziny. Jeśli interesuje Cię ten temat i czujesz, że takie rozwiązanie byłoby dla Ciebie idealne, wejdź na stronę: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-ac-i-assistance-na-godziny/.

Czym właściwie jest AC?

Najważniejsze jest to, że w przeciwieństwie do OC autocasco jest całkowicie dobrowolne. Tego typu polisa gwarantuje przede wszystkim wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy Twój samochód zostanie przez Ciebie uszkodzony lub skradziony przez osoby trzecie. Ochrona obejmuje również działanie sił natury oraz akty wandalizmu.

AC ma zmienny zakres ochrony

Ze względu na to, że autocasco nie podlega pod ustawę o ubezpieczeniach, towarzystwa mogą dowolnie kształtować zakres ochrony, jakie oferują swoim klientom. Jeśli więc zależy Ci na jak najlepszym ubezpieczeniu to znak, że powinieneś przyjrzeć się wszystkim ofertom, które znajdziesz. Warto też wiedzieć, że ubezpieczyciele są otwarci na negocjacje i niejednokrotnie będziesz w stanie w mniej więcej tej samej cenie uzyskać o wiele szerszy zakres ochrony.

Co wpływa na cenę autocasco?

Niestety, ale tak samo, jak w przypadku OC, wiele czynników ma wpływ na to, ile kosztuje Twoja polisa. Najważniejsze z nich to:

  • dane o pojeździe (wartość, wiek, przebieg, urządzenia przeciwkradzieżowe oraz miejsce parkowania),
  • dane o kierowcy (wiek, miejsce parkowania, zniżki za bezszkodową jazdę, miejsce zamieszkania),
  • zakres ubezpieczenia (sposób likwidacji szkody, udział własny, amortyzacja części).

Kiedy autocasco nie zadziała?

Musisz wiedzieć, że towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo do uchylenia się od odpowiedzialności, gdy dojdzie do sytuacji opisanej w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Najczęściej Twoja polisa nie zadziała, jeśli pojazd:

  • został skradziony lub uszkodzony ze względu na Twoje niedbalstwo,
  • podczas kradzieży nie był odpowiednio zabezpieczony przed ingerencją osób trzecich,
  • był prowadzony przez osobę, która nie ma prawa jazdy lub była pod wpływem alkoholu bądź innych środków psychoaktywnych,
  • nie był zarejestrowany lub nie miał ważnych badań technicznych.

Gdzie znaleźć najtańsze AC?

Obecnie Internet jest całkowicie bezkonkurencyjny. Wystarczy, że skorzystasz z ogólnodostępnych kalkulatorów i porównywarek, by bardzo szybko i bez zbędnych formalności otrzymać dostęp do szeregu ofert od najlepszych ubezpieczycieli. Co więcej, możesz wygodnie dokonać płatności oraz ekspresowo zacząć korzystać z polisy bez konieczności oczekiwania na dokumenty. Więcej dowiesz z tego artykułu: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenia-ac/.

Jak widzisz, ubezpieczenie autocasco może okazać się bardzo przydatne na polskich drogach. Pamiętaj jednak, by dopasować zakres gwarantowanej ochrony do tego, czego konkretnie potrzebujesz. W innym wypadku może okazać się, że kupiona przez Ciebie polisa nie zadziała wtedy, gdy będziesz jej najbardziej potrzebować. Dobrym pomysłem jest też przeczytanie OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci poznać lepiej wybraną ofertę. Wybierz mądrze i bez pośpiechu, a na pewno będzie zadowolony.