91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 08.03.2021 r.
Imieniny: Beata, Stefan, Wincenty

Artykuł sponsorwany

W życiu każdego małego katolika przychodzi czas, w którym to po raz pierwszy w pełni przyjmie eucharystię. I Komunia Święta to niezwykłe duchowe przeżycie. Zwykle dzieci pieczołowicie, całymi miesiącami przygotowują się do tego ważnego dnia, co wymaga od nich wiele pracy i zaangażowania.

Uroczystość komunijna to uwieńczenie przyjęcia sakramentu i spotkanie z najbliższymi. Warto więc umilić ten ważny dzień i jak najbardziej go uatrakcyjnić, by Twoje dziecko miało z nim same pozytywne wspomnienia. Dekoracje na I Komunię Świętą to świetny sposób, by ożywić i upiększyć miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie. Nie zapominajmy też o zaproszeniach i podziękowaniach dla gości!

I Komunia Święta - organizacja

Planując przyjęcie komunijne swojego dziecka, warto stworzyć "check listę", na której możesz zapisywać i notować wszystko, co związane z organizacją tej uroczystości. Odpowiednio wcześniej należy zamówić zaproszenia, tort i pomyśleć o dekoracjach. Jeśli przyjęcie będzie organizowane w wynajętej sali / restauracji, warto na wstępie ustalić co zostanie zapewnione, a które rzeczy trzeba będzie zorganizować samemu. Świeczniki, wazony, szarfa na krzesło - warto dopytać o każdy szczegół, by w porę zakupić wszystkie potrzebne przedmioty, których nie zapewnia właściciel sali. Dzięki dobrej organizacji będziesz mieć pewność, że nic nie zostało pominięte.

Dekoracja stołu i sali

Jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Po przyjęciu przez dziecko sakramentu komunii, czas na przyjemności w postaci spotkania w gronie najbliższych, pysznego jedzenia i prezentów. Te ważne chwile często utrwala się zdjęciami, które będą pamiątką na całe życie. Warto więc zadbać o odpowiedni wystrój całego pomieszczenia, jak i stołu. Możliwości dekoracji jest tak dużo, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Co może się przydać?

- serwetki - nie może ich zabraknąć, gdyż pełnią funkcję zarówno ozdobną, jak i praktyczną,

- świeczki - uniwersalna dekoracja, sprawdzająca się na wszystkich przyjęciach i uroczystościach. Świece wprowadzają miły, przytulny klimat, ocieplają wnętrze i do tego pięknie prezentują się na stole,

- banery, girlandy, zawieszki, lampiony... daj zdecydować dziecku, czym chciałoby udekorować miejsce swojego przyjęcia. Razem znajdziecie dobre rozwiązania, dostosowane do miejsca, kolorystyki i Waszego budżetu,

- i wiele innych.

Nie ma przyjęcia bez... balonów!

Wypełniają oraz ozdabiają przestrzeń i są uwielbiane przez dzieci. Balony! Oczywiście specjalnie dobrane na tę okazję, czyli z odpowiednim napisem i/lub kształtem nawiązującym do I Komunii Świętej. Twoje dziecko na pewno z chęcią wybierze wymarzone wzory. Wybór jest zróżnicowany i każdy znajdzie coś dla siebie:

- klasyczne, białe lub złote balony z napisami: "IHS" czy "I Komunia Święta",

- foliowe balony o przeróżnych kształtach (krzyż, kwadrat...) oraz kolorach (biel, róż, niebieski),

- foliowe balony w kształcie gołębia. To nowość i prawdziwy hit! Robią wrażenie i pięknie wyglądają na zdjęciach.

Coś dla gości

Rodzice, rodzeństwo, chrzestni, dziadkowie... I Komunia Święta to czas rodzinnego spotkania w najbliższym, bądź też nieco szerszym, gronie. Niejednokrotnie goście muszą pokonać setki kilometrów, by móc uczestniczyć w I Komunii Świętej Twojego dziecka. Miło jest, gdy w ramach podziękowania za przybycie, obecność i wsparcie w tym ważnym dniu otrzymają mały upominek, np. coś słodkiego. W tym celu warto zakupić specjalne pudełka na tort. To miły gest i ukłon w stronę gości, którzy nie odjadą z pustymi rękami i w domu będą mogli delektować się smakiem pysznego deseru.                                

Nie ma nic piękniejszego niż sprawienie radości swojemu dziecku. Pamiętajmy, że to ono będzie bohaterem swojej I Komunii Świętej i pozwólmy mu uczestniczyć w przygotowaniach i dokonywać wyboru np. smaku tortu czy wyglądu dekoracji. Niech ten dzień pozostanie w pamięci Twojego dziecka na zawsze, jako wspaniałe i niezapomniane przeżycie.


Artykuł sponsorowany