91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 24.11.2020 r.
Imieniny: Flora, Jan, Roman

Do 6 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. Gmina Gniew włączyła się w akcję pomocy lokalnym sprzedawcom, i tak ponad 2000 szt. różnokolorowych chryzantem przyozdobi teren całej gminy Gniew.

Do 6 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. Gmina Gniew włączyła się w akcję pomocy lokalnym sprzedawcom, składając wnioski do agencji i wyrażając tym samym chęć odbioru kwiatów. I tak ponad
2000 sztuk różnokolorowych chryzantem przyozdobiło teren całej gminy Gniew.

Kwiaty już "kolorują" Gniew. W obsadzenie nimi miasta zaangażowała się gminna spółka Inwest-Kom. Chryzantemy pojawiły się także na terenie sołectw. Dzięki sołtysom, którzy odebrali kwiaty od ich dostawców, rośliny przyozdobiły wiejskie ulice, skwerki, place czy przydrożne kapliczki. Chryzantemy podarowano również mieszkańcom, którzy mogli ustroić nimi swoje posesje.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za sprawnie przeprowadzoną akcję. Dziękujemy sprzedawcom za ich rozwiezienie, spółce Inwest-Kom za przystrojenie miasta oraz sołtysom za rozdysponowanie kwiatów na terenie sołectw.