91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 27.10.2020 r.
Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

"Zintegrowany system usług społecznych powiatu kartuskiego - Pokolenia" - to ciekawa propozycja dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz podopiecznych pieczy zastępczej z powiatu kartuskiego. zaowocuje powołaniem Rady Seniorów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żukowie, istnieniem klubów seniora, działania prozdrowotne.

Zintegrowany system usług społecznych powiatu kartuskiego zakłada powołanie Powiatowej Rady Seniorów, której zadaniem będzie wypracowanie wspólnej polityki senioralnej dla samorządów z powiatu kartuskiego. Dla gmin Żukowo, Somonino i Chmielno zaplanowano wsparcie mobilnego psychologa i rehabilitanta.

Powstaną kluby seniora - w Garczu i Miechucinie, w Chwaszczynie i Żukowie, Somoninie, Egiertowie i Goręczynie, Kistowie, Mściszewicach, Węsiorach i Sulęczynie. Uczestnicy klubów zyskają wsparcie w postaci wyjazdów i spotkań kulturalnych. Planowane są spotkania z prawnikiem, warsztaty z rękodzieła, obsługi smartfonów, zajęcia rekreacyjne, kulinarne, rehabilitacyjne.
W Chmielnie, po remoncie będzie funkcjonował lokal przeznaczony na opiekę wytchnieniową. W Żukowie będzie działać Uniwersytet Trzeciego Wieku. W Somoninie przewidziano zatrudnienie 3 asystentów osoby niepełnosprawnej.

 Zintegrowany system usług społecznych powiatu kartuskiego - seniorzy:

(Fot. Susanne Palmer z Pixabay)