91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 27.10.2020 r.
Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

Maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w dniach 8 do 10 października odbyli swoje rekolekcje w drodze, które prowadził dla nich ks. Andrzej Patrzykąt.

Wyruszyli oni z Sierakowic do Poznania, przemierzając szlak chrztu Polski, a następnie stacjonowali we Wrocławiu - gdzie czekał ich bardzo intensywny czas. We Wrocławiu odwiedzili Wrocławskie Zoo wraz z Afrykarium, Halę Stulecia. Przeszli wzdłuż bulwaru do Hydropolis, następnie do  Politechniki Wrocławskiej, skorzystali z przejazdu polinką przez Odrę, odwiedzili kampus uczelni. Obejrzeli też pomnik pomordowanych profesorów lwowskich i w końcu zaszli do sióstr elżbietanek na obiadokolację.

Wieczorem zwiedzili Ostrów Tumski, Ossolineum, Rynek, pl. Solny, pl. Jana Pawła II, Dworzec Świebodzki, Operę, Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, a wszystko to pieszo w kierunku Sky Tower, gdzie o 21.30 wjechali na punkt widokowy. Natomiast w sobotę udali się na Jasną Górę, gdzie Królowej Polski powierzyli wszystkie sprawy i wybory drogi życiowej. Wielu skorzystało tam z sakramentu pokuty i pojednania. Był to czas przepełniony modlitwą i wieloma wrażeniami.
Uczniowie wyrażają wdzięczność Bankowi Spółdzielczemu w Sierakowicach oraz Firmie BAT za dar serca i finansowe wsparcie wyjazdu. Dzięki temu wielu uczniów mogło wziąć udział w rekolekcjach maturalnych.

Galeria zdjęć