91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

Wójt Magdalena Forc-Cherek podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zakupu sprzętu i umundurowania dla naszych OSP. Łączny koszt zakupów to ok. 50 tys.

- Strażacy zawsze są na "pierwszej linii frontu". Są najbliżej społeczności lokalnej i nie zawodzą. Bardzo się cieszę, że Urząd Marszałkowski wspiera OSP. Dzięki pozyskanym pieniądzom oraz wkładowi własnemu Gminy nasze jednostki będą lepiej wyposażone - mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański. 

W ramach podpisanej umowy Urząd Marszałkowski przekaże 24 tys. zł na zakup wyposażenia dla strażaków ochotników. Podobna kwota zostanie wyasygnowana z gminnego budżetu. Środki zostaną przeznaczone na zakup 12 mundurów strażackich i 14 mundurów specjalnych, 9 par butów oraz 2 pomp szlamowych. Sprzęt trafi do 6 jednostek OSP, które w styczniu złożyły wnioski o dofinansowanie – Dąbrówka, Klonówka, Krąg, Sumin  oraz 2 należące do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego -Siwiałka i  Sucumin. 

- Druhny i druhowie bezinteresownie niosą pomoc w myśl dewizy „Bogu na chwałę ludziom na ratunek”. Bardzo cieszę się, że drugi rok z rzędu pozyskaliśmy dofinansowanie z budżetu wojewódzkiego - dodaje Sławomir Mikulski, Komendant Gminny ZOSP w Starogardzie Gd. 

Na co dzień w 7 ochotniczych strażach pożarnych działających na terenie Gminy Starogard Gdański jest zrzeszonych 300 członków.