91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

Do 17 lipca jest czas, by na konkurs „Cała Gmina czyta dzieciom” organizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Somoninie nadesłać zdjęcie lub filmik ze wspólnego czytania dzieci i dorosłych.

Konkurs jest częścią projektu: pn. „AKADEMIA MIRABELEK I JEJ KORZENIE”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Celem konkursu jest uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia głośnego czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju, animowanie czytelnictwa wśród różnych grup odbiorców, aby one ze sobą współpracowały na gruncie domowym i wzajemnie się do czytania zachęcały, uzmysłowienie mieszkańcom, że książka może towarzyszyć nam w każdym momencie naszego życia oraz że biblioteka jest instytucją „żywą”. konkurs ma pokazać, że można poznawać literaturę korzystając z nowych technologii. Jest też włączeniem się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć pracę w jednej z dwóch kategorii, tj. zdjęcie lub film oraz dołączyć wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy, który stanowi załącznik do regulaminu opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Gminy w Somoninie.
7. Pracę można złożyć w siedzibie biblioteki przy ul. Ceynowy 1a w Somoninie lub wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(UWAGA: formularz zgłoszeniowy musi być z podpisem – może być zdjęcie lub skan).

Zwycięzców konkursu poznamy w lipcu 2020 r. Zasadniczo konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Somonino, ale regulamin dopuszcza także udział mieszkańców gmin sąsiednich.

Konkurs Cała gmina czyta dzieciom: