91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 04.06.2020 r.
Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kartuzach godnie uczciła swojego patrona – św. Jana Pawła II z racji obchodzonych 100 urodzin. Świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele św. Kazimierza w Kartuzach.

Pomimo ograniczeń i obostrzeń młodzież się zmobilizowała. Kilkoro, w tym poczet sztandarowy kartuskiego katolika, uczestniczyło we mszy świętej osobiście w kościele a pozostali poprzez łącze internetowe, bowiem msza święta była transmitowana na żywo.

Młodzież przygotowała również część artystyczną związaną ze św. Janem Pawłem II. Przez ostatni tydzień napływały teksty, zdjęcia oraz nagrane przemówienia uczniów. Filmy nagrane przez uczniów złożył w całość Michał Konkol, który w Katolickiej Szkole Podstawowej prowadzi kółko fotograficzne.

Redakcja Gońca Katolika, periodyku wydawanego przez szkołę, utworzyła numer specjalny tego czasopisma, w całości poświęconego św. Janowi Pawłowi II.

Specjalne wydanie Gońca Katolika

W dzień setnych urodzin szkoła otrzymała również z Nadzoru Budowlanego pozwolenie na użytkowanie nowej części szkoły. To swoisty prezent dla naszego Ojca Świętego, albo może i bardziej od św. Papieża – Polaka. Tym samym już pewne jest, że od września br. progi nowej, rozbudowanej szkoły może przekroczyć większa liczba uczniów, do wszystkich klas szkoły podstawowej. Rekrutacja do szkoły wciąż trwa, choć w dobie pandemii to zadanie jest utrudnione. Pozwolenie na wejście do nowego budynku zmobilizowało dyrekcję, aby pomyśleć o dniu otwartym szkoły, o którym informacja będzie już wkrótce.

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II w Kartuzach