91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 05.06.2020 r.
Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

Prawdopodobnie w listopadzie nastąpi przeprowadzka Ośrodka Kultury i Sportu oraz Biblioteki Samorządowej w Żukowie do odnowionego obiektu przy ul. 3 Maja. Znajdzie tam się także gminne archiwum.

- W maju otworzyliśmy Centrum Kultury Spichlerz, teraz czas na nową siedzibę OKiSu i Biblioteki Samorządowej – mówi Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo. – Jestem przekonany, że takie warunki pozwolą nam podnieść ofertę kulturalną na jeszcze wyższym poziom.

Dla Biblioteki Samorządowej będzie to piąta przeprowadzka w liczącej ponad 70 lat historii.

Na parterze oprócz biblioteki będą też sale warsztatowe (muzyczna i plastyczna) oraz całoroczny punkt informacji turystycznej,. W nim będzie można m.in. zakupić prace żukowskich hafciarek. W pomieszczeniach podziemnych znajdować się będzie archiwum Urzędu Gminy. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną pomieszczenia Ośrodka Kultury i Sportu wraz z salą konferencyjną.

 Przebudowę, remont i adaptację obiektu wykonała spółka Majkowski Bau z Kościerzyny. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 mln zł. Pieniądze na to zadanie pochodzą w całości z budżetu gminnego. 

Obiekt dla OKIS i Biblioteki Samorządowej oraz archiwum UG - już po remoncie: