91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 11.07.2020 r.
Imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt

Remusowy Krąg - to pokłosie Wielkiej Pielgrzymki Kaszubów do Ziemi Świętej w 2000 roku. 3 października rozpoczęła się 20. edycja tych comiesięcznych spotkań w Szkole Podstawowej w Borzestowie. Gościem inauguracyjnego spotkania był bp pelpliński Ryszard Kasyna. Uczestniczył w nim także Michał Melibruda, wójt gminy Chmielno, po raz pierwszy jako członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. 

Remusowy Krag w Borzestowie - Inauguracja XX edycji:

Tradycyjnie zebrani złożyli kwiaty pod kamieniem upamiętniającym Franciszka Kręckiego, wielkiego działacza kaszubskiego początków XX wieku. Brunon Cirocki odczytał fragment epopei Aleksandra Majkowskiego "Żëcé i przigòdë Remusa", odśpiewano też refren pieśni "Abyśmy byli jedno".

Remusowy Krąg 2019 - fragment książki A. Majkowskiego "Żëcé i przigódë Remusa":

Bp pelpliński Ryszard Kasyna podzielił się refleksją o współczesności Kościoła w Europie, Polsce, w diecezji. Opowiedział o wdrażanych zmianach w procesach przygotowawczych do sakramentów bierzmowania, małżeństwa, a wkrótce także i chrztu.

Remusowy krąg - o sytuacji Kościoła cz. 1 - w Europie:

Remusowy krąg - o sytuacji Kościoła cz. 2 - o nowej ewangelizacji w diecezji pelplińskiej:

Zebrani wykorzystali spotkanie, by dopytać o postęp przygotowań do beatyfikacji biskupa Konstantyna Dominika, podzielili się swoimi spostrzeżeniami z życia swoich parafii, z życia Kościoła.

Ponieważ spotkanie odbyło się w oktawie urodzin księdza biskupa, nie zabrakło życzeń i swojskich prezentów. Na koniec wystąpiła Kapela Rodzinna BAS z Sierakowic.

Galeria zdjęć