91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 14.07.2020 r.
Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Największa grupa biegaczy stanęła na starcie biegu głównego na 5 km - było to 550 zawodników. Ale w przedpołudniowych biegach dzieci "Mały Arasmus" reprezentacja też nie była mała, bo sięgnęła 350 małych biegaczy. Niezwykle widowiskowy był bieg dla par oraz bieg rodzinny. Bieg odbył się pod patronatem Radia Głos. 

Tegoroczny Bieg Arasmusa był historycznym - bowiem na atestowanej trasie po raz pierwszy biegaczka - Marta Łagownik - osiągnęła czas poniżej 17 minut. Udało jej się uzyskać czas 16.48 min. Na pierwszym stopniu podium wśród mężczyzn open stanął Piotr Mielewczyk.

Podsumowanie IV Biegu Arasmusa w Kiełpinie - dyr. Karol Nowakowski:

IV Bieg Arasmusa - mówią zawodnicy:

Na 5-kilometrową trasę wybiegła też Patrycja Rosińska z rocznym Leonkiem w wózku. W biegu rodzinnym wystartował z babcią Elżbietą półtoraroczny Bruno i jego starszy brat Wiktor, który pobiegł też w kat. Małego Arasmusa. Natomiast ich rodzice - Ilona i Krzysztof - pokonali bieg dla par i bieg na 5 km. Cała rodzina przyjechała ze Starogardu Gdańskiego.

Podczas biegów czynne były strefy aktywności dla dzieci, kawiarenka. Dochód z tych działań przeznaczony był dla pani Karoliny zmagającej się z ciężką chorobą, która jeszcze rok temu służyła jako wolontariusz w czasie biegów.

 Galeria zdjęć

(rozszerzymy)