97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 20.04.2024 r.
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

I Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z OSP w Sulęczynie wygrała w kategorii 10-16 lat wojewódzkie zawody sportowo - pożarnicze wg regulaminu CtiF. W gronie chłopców wygrała MDP Gałęzinowo z powiatu słupskiego. Rywalizacja ta odbyła się w Jezierzycach.

15 września w miejscowości Jezierzyce po raz VI odbyły się wojewódzkie zawody sportowo - pożarnicze wg regulaminu CTiF. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn dziewczęcych oraz 8 chłopięcych z powiatów: słupskiego, wejherowskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, puckiego, gdańskiego i kartuskiego.
Powiat kartuski reprezentowały w zawodach dwie drużyny z OSP Sulęczyno - MDP Chłopięca i MDP Dziewczęca w kategorii wiekowej 10 - 16 lat.

Zawody składały się z trzech konkurencji: musztry, ćwiczenia bojowego (rozwinięcia bojowego) i biegu sztafetowego 400 m z przeszkodami.

W klasyfikacji generalnej drużyna dziewcząt z Sulęczyna zajęła I miejsce zaś chłopięca - IV miejsce.

- Tym samym dziewczęta zapewniły sobie udział w przyszłorocznych zawodach na szczeblu ogólnokrajowym – przekazał Andrzej Piechowski, zastępca naczelnika OSP Sulęczyno.