91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 26.05.2020 r.
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

Jubileusz 20-lecia istnienia obchodziła sportowa organizacja Salos Brusy zrzeszająca dziesiątki młodych piłkarzy. 

Wydarzenie odbyło się w sobotę, 29 czerwca. Salezjańska Organizacja Sportowa w Brusach została założona dwie dekady temu przez Gabrielę Kloskę, Stanisława Szultkę i Stanisława Kobierowskiego we współpracy z ks. Prałatem Zdzisławem Wirwickim, ówczesnym proboszczem Parafii Wszystkich Świętych w Brusach. Przez lata Salos gromadzi dziesiątki małych sportowców, którzy nie tylko uczą się jak grać w piłkę nożną, ale są też kształtowani pod kątem wychowawczym i społecznym. Osobą najbardziej kojarzoną z bruskim Salosem jest jego trener i zarazem prezes Stanisław Kobierowski, który dokłada wszelkich starań, aby sportowo rozwijać młodą kadrę piłkarską Gminy Brusy, uczyć dzieci właściwych postaw, a przy tym zapewniać im doskonałą zabawę i aktywny sposób spędzania czasu wolnego. W realizacji wszystkich tych celów chętnie pomagają prezesowi rodzice piłkarzy Salosu.

 

Sobotnie świętowanie jubileuszu stowarzyszenia rozpoczęła msza św. w bruskim kościele, którą sprawował ks. Tomasz Szmaglik. W dalszej części, odbywającej się na stadionie miejskim w Brusach, Zarząd Salos Brusy wręczył podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym przez minione 20 lat w rozwój i działalność stowarzyszenia. Medale dostali także piłkarze. Z okazji jubileuszu gro osób składało członkom Salosu życzenia i gratulacje, wśród nich burmistrz Brus Witold Ossowski oraz ks. Prałat Zdzisław Wirwicki.

 

Obchody rocznicy nie mogły by się odbyć bez rozegrania meczy piłki nożnej, które wpisane są w codzienną działalność Salosu. Zagrali z sobą oczywiście młodzi piłkarze, ale także drużyna rodziców w kontrze do ekipy składającej się z lokalnych działaczy sportowych.