91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 16.09.2019 r.
Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwa Infrastruktury oraz policja są organizatorami akcji informacyjno-edukacyjnej dla seniorów. Hasło przewodnie tej czwartej edycji działań brzmi: „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. 12 czerwca w Kartuzach.

Zaplanowano spotkania z seniorami aż w 94 miejscowościach całej Polski, w tym w Kartuzach – 12 czerwca o godz. 15 w Kartuskim Centrum Kultury, w Rumi – 12.06. godz. 9 w Sali Miejskiego Domu Kultury w Rumi oraz w Bytowie – 13.06. o godz. 9 w Ośrodku Profilaktyki i Edukacji a także w Świeciu

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi w roli pieszego.

Kartuzy - spotkanie Bezpieczny senior:

Miejscowi policjanci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowiedzą, na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Warto przyjechać na spotkanie swoim rowerem, by poddać go przeglądowi technicznemu i sprawdzić, czy posiada elementy wyposażenia obowiązkowego, związanego z bezpieczeństwem. Każdy senior będzie mógł na warsztatach zweryfikować stan swojego wzroku i refleks.