91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 20.05.2018 r.
Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

30 czerwca i 1 lipca br. obchody święta Starogardu Gdańskiego. Starogardzkie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta, okolic i turystów dużo atrakcji. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyczne zespoły BRACIA i LemON, Ewa Farna, a publiczność bawić będzie Jerzy Kryszak.

Impreza odbywa się na placu przy galerii Neptun. 

Dni Starogardu rozpoczęły się się 30 czerwca w piątek o godzinie 17:00 od przemarszu kolorowego korowodu z Rynku na plac imprezy. Następnie odbyła się intronizacja Króla Kurkowego i przekazanie klucza do bram miasta przez Prezydenta nowo wybranemu królowi.

Uroczystym i wyjątkowym wydarzeniem było przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Starogard Gd. Edwardowi Janowi Pałłaszowi i odznaczenie medalem za zasługi dla Starogardu Gd. Jana Kazimierza Butowskiego.

Pierwszego dnia o godz. 18:00 odbył się specjalnie przygotowany koncert orkiestry dętej z SCK pod kierownictwem Kacpra Roszkowskiego.

O godz. 19:00 odbył się koncert pierwszej gwiazdy muzycznej zespołu BRACIA - obecnie jednej z najbardziej cenionych grup rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy.

Późnym wieczorem odbył się  finałowy koncert gwiazdy polskiej i czeskiej sceny muzycznej - Ewy Farnej, która przez 10 lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Warto podkreślić, że artystka w tym roku podczas wakacji występuje zaledwie na kilku koncertach w Polsce.

Galeria zdjęć


1 lipca w sobotę impreza rozpocznie się o godz. 15:00 od pokazu rowerowego "Flying Bikes" - grupy przyjaciół, których połączyło wspólne zamiłowanie do Trialu Rowerowego. Od godz. 15:30 zaprezentują się najlepsi tancerze z SCK. Będzie pokaz akrobatek, których trenerką jest Agnieszka Szweda. Następnie o godz. 16:30 koncert zespołu wokalnego "Singers Novi" z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej "Pro Simfonica" ze Starogardzkiego Centrum Kultury pod kierownictwem Wojciecha Gdańca.

Tradycją ostatnich lat są występy artystów kabaretowych. W sobotę o godz. 18:00 zaprezentuje się Jerzy Kryszak - aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta.

O godzinie 19:20 koncert zespołu The Postman, który wykonuje utwory z repertuaru The Beatles i przeboje polskiego big bitu. Swoją energią i charyzmą na scenie podbija każdą publiczność

Zespół LemON - autorzy takich przebojów jak "Napraw", "Scarlett", "Spójrz", "Nice", "Jutro" - wystąpią o godz. 21:00. Na polskiej scenie muzycznej to jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady.

Na zakończenie Dni Starogardu od godziny 23:00 taneczny mix w rytmach house największych przebojów, które miksować będzie starogardzki duet SOULFREAK KOLLEKTIV.

Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami przygotowały firmy HANSEATIC (piątek, godz. 18:30), GPEC (sobota, godz. 17:40), BROKER (sobota, godz. 19:10).