91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 20.05.2018 r.
Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

W środę i czwartek (15-16 marca 2017 roku) – w Starogardzkim Ognisku Pracy Pozaszkolnej,  odbyły się regionalne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Za dwa tygodnie odbędą się tu także eliminacje rejonowe.

Galeria zdjęć

To  już XXXIV edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych i edukacji polonistycznej w regionie Starogardzkim. Organizatorem Konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” w Sopocie. Adresatami turnieju recytatorskiego są uczniowie szkól podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego.  Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury pięknej oraz  kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej. Jest to także okazja promocji osiągnięć uczniów i ich opiekunów oraz pracy nad kulturą mowy i sztuką interpretacji. To ważne wydarzenie dla najbliższych uczestników konkursów – wspierają ich rodzice i dziadkowie.

W środę jury w składzie: Ireneusz Ciecholewski – przewodniczący, Stanisław Sumowski, Beata Graban i Mirosława Moller przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:  w kategorii recytacji dzieci młodszych klas I-III  pierwsze miejsce uzyskali  - Konrad Jastrzemski i Bartosz Lange, drugie  miejsce zajęli  Martyna Landowska i Marta Budakowska, miejsce trzecie - Zofia Molin i Mikołaj Gomuła. W kategorii recytacji dzieci starszych klas IV-VI: pierwsze miejsce przypadło  Mieszkowi Malinowskiemu  i Annie Dębińskiej, drugie miejsce   Michałowi Negowskiemu. Trzecie miejsce zajęli Jerzy Dzwonkowski i Elżbieta Tusińska,  a  wyróżnienie otrzymały Maria Budakowska i Agata Konkolewska. Do etapu rejonowego zakwalifikowano - w kategorii uczniów szkól podstawowych, Konrada Jastrzemskiego, Bartosza Lange, Martynę Landowską, Martę Budakowską, Mieszka Malinowskiego, Annę Dębińską oraz Michała Negowskiego. 
W grupie młodzieży gimnazjalnej – w czwartek, jury pod przewodnictwem Alicji Góreckiej wybrało  Agatę Nowak, Zofię Dębińską, Cezarego Draguna, Franciszka Andrearczyka, Oliwię Stosik, Kacpra Guzińskiego do dalszego etapu turnieju. Wyróżnienie otrzymały Zuzanna Skibińska, Julia Piotrowska.

 Organizatorami eliminacji rejonowych są jeszcze między innymi : Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Kartuskie Centrum Kultury,  Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie oraz Chojnicki Dom Kultury. Finał wojewódzki odbędzie się w drugiej połowie maja 2017r. w Sopocie.