91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 27.02.2021 r.
Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Pomorski Dzień Nauczyciela 13 października obchodzono  w Dworze Artusa w Gdańsku.

 W Dworze Artusa w Gdańsku spotkali się dzisiaj, 13 października 2016 roku, nauczyciele z województwa pomorskiego na zaproszenie Wojewody Dariusza Drelicha i Pomorskiego Kuratora Oświaty Moniki Kończyk, aby wspólnie świętować Dzień Nauczyciela.  Na uroczystości byli obecni pomorscy parlamentarzyści, dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej Ks. Tyberiusz Kroplewski i przedstawiciele związków zawodowych.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali podziękowania i szczególne wyróżnienia. Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy wręczono Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi siedmiorgu nauczycielom. Złoty krzyż Zasługi otrzyma w dniu 14 października Piotr Gierszewski – nauczyciel
z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku na gali w Kancelarii Prezesa  Rady Ministrów. 176 nauczycieli otrzymało od Prezydenta Andrzeja Dudy medale za długoletnią służbę.  Medal ten został ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.  Jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Były także wręczone Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wśród nagrodzonych Medalem Złotym jest dyrektor Zespołu Szkół w Szlachcie Henryk Lipski oraz dr Ewa Zarębska nauczycielka – katechetka z Gimnazjum Nr 2 w Kwidzynie. Brązowy medal – za 10 lat sumiennej służby społecznej otrzymała Iwona Imianowska inspektorka z delegatury KO w Tczewie.  Wśród wyróżnionych Medalem Komisji Edukacji Narodowej jest emerytowana nauczycielka religii z Malborka Teresa Bukalska.

Galeria zdjęć »