91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 16.02.2019 r.
Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel

Zaraz po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja.

Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę, tak iż gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: Wszyscy Cię szukają. Lecz On rzekł do nich: Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy. 

(Mk 1,29-39)

Świąteczny okres mamy za sobą i już powróciliśmy do codziennego trybu pracy. W święta jakoś łatwiej o modlitewny klimat. Mamy wtedy zdecydowanie więcej okazji i czasu by pochylić się nad tajemnicą wiary. Jak dłużej trwać w dobrym?

W dzisiejszej Ewangelii czytamy o licznych uzdrowieniach jakich dokonywał Jezus. My również doświadczamy Jego cudownej mocy szczególnie w sakramencie pokuty. To właśnie dzięki temu sakramentowi nasze dusze zostają uzdrowione. Jak zachować stan łaski? To bywa bardzo trudne, tym bardziej, gdy znów zostajemy rzuceni w wir pracy, obowiązków i kolejnych zadań do zrealizowania.

Jezus uzdrawiał chorych jeszcze po zachodzie słońca, ale nad ranem udawał się na miejsce pustynne by tam się modlić. To wspaniała wskazówka dla nas! Przecież On też musiał być zmęczony, ale pomimo tego wstawał wcześnie rano, aby od modlitwy rozpoczynać kolejny dzień.

Pustynia jest miejscem wyciszenia, samotności oraz głębokiej modlitwy. Spróbuj wstawać odrobinę wcześniej. To nie jest łatwe! Przecież lepiej byłoby jeszcze trochę pospać. Jednak to poranne spotkanie z Bogiem na modlitwie będzie przynosiło owoce, zobaczysz o ile więcej dobra uda się zrobić. Kiedy z Bogiem rozpoczniesz dzień, zdecydowanie łatwiej będzie pamiętać o Bożych sprawach, o postanowieniach, o trwaniu z Nim.

Uczniowie pośpieszyli za Jezusem i mówili: "wszyscy Cię szukają". Ciebie też potrzebuje dziś wielu ludzi, ale jeszcze bardziej Ty potrzebujesz Bożej mocy do działania. 

Dk. Mateusz Pryczkowski